Nasza historia

Wielkim marzeniem Ryszarda Karwosińskiego było rozpoczęcie własnej produkcji wyrobów cukierniczych. Swoją działalność rozpoczął od budowy maszyn cukierniczych, co w kolejnych latach okazało się jego największą życiową pasją.

Wreszcie w roku 1989, po zmianie ustroju politycznego, spełnienie marzenia okazało się możliwe. Odtąd Ryszard dążył nieustannie do zbudowania własnej linii produkcyjnej. W roku 1991 wspólnie z sąsiadem, rozpoczął produkcję ciastek. Niestety spółka nie trwała długo, w roku 1994 wspólnicy rozdzielili się i utworzyli własne zakłady produkcyjne.

Tak rozpoczęła swoją działalność rodzinna firma produkcyjna prowadzona przez Ryszarda Karwosińskiego i jego żonę Halinę. Pomysłodawcą nazwy był Ryszard, więc oczywiście nie była ona przypadkowa.  Jako, że od początku istnienia firmy , właściciel planował udział dzieci w biznesie, to drugi człon składa się z pierwszych liter imion trojga dzieci- Mariusza, Agnieszki i Joanny, które układają się w wyrażenie „MAJ”. Natomiast pierwszy człon- „KA” pochodzi od nazwiska.  Tak firma rodzinna rozpoczęła działalność pod nazwą „KA-MAJ” i funkcjonuje do dzisiaj.

Obecnie firmę prowadzą aktywnie:

Halina Karwosińska – prezes spółki

Mariusz Karwosiński – v-ce prezes i dyrektor ds. działu technicznego

Agnieszka Karwosińska – dyrektor ds. sprzedaży

Joanna Socha – technolog żywności